پشت کنکور ماندن یا نماندن ؟

پشت کنکور بمونم یا نه؟

پشت کنکور ماندن یا نماندن ؟مسئله این است…    

یکی از بزرگترین دغدغه های بچه‌ها اینه که یه بار دیگه کنکور رو امتحان کنم یا نه ؟ یا اینکه مدام از خودشون می پرسن پشت کنکور ماندن چه تبعاتی برایم دارد؟

چند خط پایین تر رو اگر با دقت بخونی و بعد در نهایت صداقت با خودت فکر کنی ، قطعا میتونی تصمیم عاقلانه ای برای شرکت در کنکور ۹۹ رو  بگیری .

نکته اول :

کنکوری عزیز تو تصمیم گیرنده مطلق زندگی خودت هستی … هیچوقت اینو فراموش نکن

آینده و نتیجه ی کنکور در دستان توست

تو برای تصمیم گرفتن در مورد آینده ات باید شرایط جامعه رو بسنجی ، به شرایط خانوادگیت فکر کنی ، حرف بزرگترها و مشاوره کنکور و آدم های کارکشته رو بشنوی

ولی تصمیم گیرنده نهایی زندگی هر فردی هیچ کسی جز خود اون فرد نیست و در نهایت این تو هستی که باید تصمیم بگیری که امسال تو رو پشت کنکوری صدا زنند یا نه؟

همه شرایط و سختی های خانواده و جامعه و همسایه و فامیل و دختر عمو و پسرخاله رو میدونم و کنار شما زندگی میکنم ، میدونم که بخش بزرگی از تصمیم گیری های زندگی هامون تحت تاثیر این موارد هست . اما … هنوز هم با قدرت و قاطعیت میگم تصمیم گیرنده زندگی خودت باش ….

اگر هدفت واقعا برات اونقدری می ارزه که از خیلی چیزا بگذری و براش تلاش های باورنکردنی کنی ، بسم الله…

تلاش برای موفقیت در کنکور

بر شرایط کنکور ۹۹ و میزان مطالعه مفید در کنکور ۹۸ آگاه هستی؟

برای بررسی شرایط در کنکور ۹۹، قبل از هر چیزی باید قول بدی که با خودت یعنی بزرگترین دارایی زندگیت خیلی صادقانه رفتار کنی.

امسال و در کنکوری که پشت سر گذاشتی چقدر درس خوندی ؟

از خودت راضی بودی؟

چند ساعت زمان مفید برای درس خودن در کنکور  صرف کردی ؟

به زور و اجبار و تلاش و خواهش خانواده و مشاورکنکور و پشتیبان درس می‌خوندی یا واقعا از ته دلت هدفت رو دنبال می کردی ؟

چند درصد از مطالب دروس کنکورت رو یاد گرفتی و از چند درصد از آموخته هات توی کنکور ۹۸  نتیجه گرفتی ؟

چقد از اما و اگر های موفقیت در کنکور، شناخت داری؟

اگر در کنکور ۹۸ خوب درس نخوندی ولی از خودت مطمئنی که اگر زمان و فرصت بیشتری داشته باشی ، میتونی سختی های راه پشت کنکور موندن  رو تحمل کنی و این دفعه حسابی درس بخونی و اشتباه گذشته ات رو جبران کنی ، به پشت کنکور موندن فکر کن …</p

 

پشت کنکور ماندن برای کسی که در کنکور ۹۸ دانش آموز سال دوازدهم بوده ، یعنی تغییر شرایط ..

تغیر شرایط در سال دوم کنکور

الان که تصمیم گرفتی برای کنکور ۹۹ تلاش کنی و مدرسه هم نمیری باید بدونی که: مدرسه نرفتن در سال کنکور مزایا و معایب خودش رو داره:

از فایده های مدرسه نرفتن اینه که وقت بیشتری برای درس خوندن توی خونه داری .. دیگه زمان زیادی از روز رو توی مدرسه نمیگذرونی و از مدرسه و مسیرش خسته نیستی و میتونی با تمام قوا همه وقتتو صرف درس خوندن کنی..

مدرسه نرفتن شرایطی رو برای شما میسازه که به دور از معلم و هم کلاسی هاتون قرار می گیرید و فضای رقابتی که با دیدن درس خوندن دوستاتون در اون قرار می گرفتید رو از دست دادید و قراره به دور از اون جو تلاش هاتون رو ادامه بدید .

بحث بعدی در مورد مدرسه نرفتن مقایسه شدن شما با بعضی از دوستانتون هست که توی کنکور ۹۸ نتیجه گرفتند و وارد دانشگاه شدند ، اگر خودت رو در برابر این مسائل مقاوم و سازگار کردی ، میتونی با آرامش یک سال دیگه  رو در راه رسیدن به هدفت با تلاش هات قشنگ کنی.

از مزایای دیگه ای که سال پشت کنکور باهاش مواجه میشی این موضوع هست که الآن ، توی سال پشت کنکور، شما حجم مشخصی از درس ها رو یاد گرفتید یا حداقل برای شما آشنا هستند و دیگه برای اولین بار اون ها رو ملاقات نمیکنید . پس یادگیری و تمرین و تکرار شما راحت تر شده و زود تر پیش میرید .

پشت کنکوری عزیز :

به مزایا و معایت مدرسه نرفتن فکر کن و بهشون امتیاز بده . این مسئله از قضایای مهم دوران پشت کنکور موندن  به حساب میاد .

در نهایت به این نکات برای گرفتن تصمیم درست برای موندن پشت کنکور ۹۹ تصمیم بگیری:

خیلی شرایط دیگه هم برای پشت کنکور موندن برای سال دوم ، سوم یا حتی بیشتر از اون هست که باید بهش فکر کنی و بعد تصمیم بگیری پس لطف ازش سرسری نگذر ، بدون تامل تصمیم نگیر ، با خودت و زندگیت لج نکن .

کنکور از مهم ترین بخش های زندگی هر نوجوانی به حساب میاد ولی همه زندگی تو کنکور نیست …

اگر با توجه به شرایطی که گفته شد و هزار اما و اگر دیگه تصمیم به پشت کنکور موندن گرفتی ، پای حرفت بمون  و از تصمیمت با بی نهایت تلاش کردن دفاع کن .

توی سال کنکور، بهترین خودت باش و از خدا غافل نشو که هیچ تلاشی رو بی ثمر نمیگذاره …

 

راجب پشت کنکور ماندن می خواهم بیشتر بدانم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *